2016

Poděkování:
patří vám všem, kdo jste se jakkoliv této události zúčastnili a pomohli ji uskutečnit.
___
V pátek 10. června 2016 bude místní kostelík otevřený, od 18.00 do 24.00. Program je zatím překvapením. Ovšem již nyní Vás zvou místní nadaní umělci asi na hodinové hudební vystoupení, které připravují cca od 20.30, jen co příjde soumrak. Snad se nebudete zlobit, kdyby začali hrát až ve 21.00 :-)  
Je vysoce pravdepodobneee, ze se rozezvuciii bjehem tjech 6 hodin takeee varhany. 
V prestavkach budeme mit moznost prohlizet si se svickou v ruce kresby zdejsi rodačky.

Určitě jste velmi zváni.

Pokud by se Vaaam po priiichodu do kostela nemohl zrovna nikdo vjenovat, vyplnte nam prosim na stole formular s udajem odkud jste prijeli a kolik ve skupince vas je. Dekujeme.

Omlouvam se za gramaticke chyby. To technika. :-)
jmenem vsech zucastnenych A.D., spravce webu.

 

Vítejte.

Kostel sv. Maří Magdalény byl v pátek 29. května od 20.00 do cca 21.00 pro vás otevřen ke chvále Boží. A zůstává dostupný i nadále. V této záložce dole můžete zanechat také svůj příspěvek nebo myšlenku, pokud ve Vás ještě doznívají emoce, které zpracováváte.Především vystoupivší hudebníci jsou Vám vděční, že jste jim přišli v atmosféře rozzářených svíček naslouchat v počtu snad padesáti osob.  Otec Martin pak také děkuje všem vám, kteří jste se podíleli na organizaci. :-) 

Program 2015:

1.   od 20.00 se konalo koncertní vystoupení Andreje Capovského, Mileny Šolcové a Petra Usvalda.
       Můžeme se pomodlit za to, aby jim nic nemohlo zabránit hrát. Žádná nemoc, žádná nenadálá okolnost. (úsměv)
2.    ... dále rozjímání v tichu...
3.    ... a ztišení ve stavbě novogotického stylu...
4.   .... pak třeba zpěvy chval, díků a proseb anebo pokračování v putování po okolních chrámech...
 
V kostele byly k rozebrání poutnické pasy, doporučuje se vzít si 1 ks do jedné rodiny. Jde vlastně o tištěnou verzi poutnických míst celé ostravsko-opavské diecéze, zapojených letos v Noci kostelů. To znamená, že pokud máte např. smartfoun, nebo tablet s mobilním internetem (LTE a vyšší:-), tak je zřejmě možné si získávat informace přímo během putování z hlavní stránky nockostelu.cz.

 

 

 

Noc kostelů 2014:

 

 

Noc kostelů 2013:

 

Kniha návštěv - koutek pro vaše sebevyjádření, a naši inspiraci.

Mate skvelou myslenku...

Antonin Dobes | 09.06.2016

souhlasim s Vami, i po dvou letech (usmev) a tusim, ze je v tomto smeru i u nas siroke pole pusobnosti.. Dekuji za impuls.

Myšlenka k liturgii Benedikta XVI.

Marie | 02.06.2014

Dobrý den, nedávno jsem narazila na myšlenku emerit. papeže Benedikta XVI. z knihy Duch liturgie a chtěla bych se s vámi o ni podělit. Týká se "zatraktivnění" liturgie tanci, pantomimou apod. "Liturgie může přitáhnout lidi pouze tehdy, když nehledí sama na sebe, nýbrž na Boha, když ho nechá vstoupit a jednat. Pak se děje něco skutečně jedinečného, něco bezkonkurenčního. Lidé v kostele sami cítí, že zde jde o více než pouhé využití volného času."

Přidat nový příspěvek


od 14.2.2013